top of page

Průběh prodeje krok po kroku

V následujících řádcích Vám přiblížím systém své práce při prodeji nemovitosti.

1. krok při prodeji nemovitosti
Nezávazná schůzka

První schůzka je velmi důležitá pro celý další průběh obchodu. Seznámíte mě se svými představami o prodeji a já Vám představím systém své práce, nastíním průběh celé transakce a vysvětlím podmínky spolupráce.

Můj klient je pro mne váženým obchodním partnerem, se kterým jednám vždy na rovinu a zcela transparentně. 

Pokud se domluvíme na budoucí spolupráci, začínám okamžitě činit následující kroky...

2. krok při prodeji nemovitosti
Analýza trhu a stanovení kupní ceny

Stanovení reálné kupní ceny je zcela klíčové. Cenu stanovuji na základě zkušeností a znalostí lokality a dále používám nástroje, které vychází ze skutečných realizačních cen (prodejní ceny zapsané v katastru nemovitostí). Mým krédem je prodat rychle a za maximální možnou cenu.

3. krok při prodeji nemovitosti
Strategie prodeje

Na základě zjištěných informací - ceny, konkurence, požadované rychlosti prodeje atp. - Vám představím svou doporučenou strategii. Klienta beru jako partnera - já doporučuji, klient musí odsouhlasit. Každá spolupráce má můj individuální přístup a stoprocentní nasazení.

Příprava nemovitosti a focení
4. krok při prodeji nemovitosti

Toto je velmi podceňovaná, ale naprosto zásadní část práce dobrého realitního makléře. Aby mohla Vaše nemovitost doslova zazářit mezi záplavou ostatních podobných nabídek a tím zvýšit svou šanci na prodej za maximální cenu, je potřeba ji jak na focení, tak na následné prohlídky dokonale připravit.

Spolupracuji s profesionály ve svých oborech. Mé zakázky tak vždy fotí profesionální fotograf a vždy k prezentaci připojuji krátké úvodní video. Na některé nemovitosti nechávám vyhotovit 3D prohlídku, případně fotografie z dronu.

Zároveň v tomto čase získávám všechny potřebné informace o nemovitosti (komunikuji s SVJ, úřady, katastry atd.) a pokud je to potřeba, zařizuji i uvedení nemovitosti do ideálního "prodejního" stavu (legalizace černých staveb, zajištění souhlasů, vyjádření atd.)

5. krok při prodeji nemovitosti
Prezentace nemovitosti 

Po získání všech materiálů potřebných k prodeji a prezentaci nastává den D. Své zakázky inzeruji jak tradičním způsobem na desítkách nejdůležitějších realitních serverů, tak využívám moderní marketingové nástroje, a to především placenou propagaci na sociálních sítích a internetu. Díky této kombinaci dosáhneme obrovského počtu shlédnutí ve velmi krátkém čase a především velké množství zájemců o prohlídku. K dokonalé prezentaci mimo jiné nechávám vypracovat i 3D půdorysy či vizualizace možného budoucího stavu (oblíbené před a po).

6. krok při prodeji nemovitosti
Aktivní prodej, vedení prohlídek, nalezení kupce

Krátce po vložení nabídky do inzerce získáme první zájemce o prohlídky. Zde začíná ten pravý "obchod".  Pokud je to možné, prohlídky organizuji do bloků, zájemcům poskytuji potřebné informace a nemovitost prezentuji profesionálně  a v tom nejlepším (ale reálném) světle. Jednám vždy okamžitě, bez prodlev, protože nemovitosti pouze nevystavuji, ale aktivně prodávám.

Po nalezení kupce zařizuji rezervační smlouvu a připravuji podklady pro vypracování kupní smlouvy.

7. krok při prodeji nemovitosti
Podpis kupní smlouvy a zápis nového vlastníka do KN

Spolupracuji s advokáty, kteří se dlouhodobě zaměřují na obchodní právo, speciálně obchod s nemovitostmi. Součástí mých služeb je vypracováni standardní kupní smlouvy a bezpečný převod vlastnického práva v katastru nemovitostí. Vy ani kupující se tak nemusíte starat téměř o nic.

8. krok při prodeji nemovitosti
Přepis energií a oficiální předání

Po obdržení aviza od KN organizuji termín předání nemovitosti a zajišťuji veškeré podklady potřebné pro přepis energií na nového vlastníka.

Tímto krokem je prodej ukončen ke spokojenosti všech zúčastněných stran.

bottom of page